وارد شوید یا ثبت نام کنید
مروری بر رایانش ابری - محمد محمدی پور افخمی
تلفن: 09149259823 ایمیل: mah.afkhami@gmail.com تلگرام: sudo_33_king_of_typers اینستاگرام: doctor_v.ir
.
پخش آهنگ پس زمینه
وارد شوید یا ثبت نام کنید
با داشتن یک وبسایت اختصاصی برای خود در بازار کار تمام دنیا دیده شوید و به کسب وکار خود رونق ببخشید

مروری بر رایانش ابری

تصویر شاخصی موجود نیست

رایانش ابری ارائه دهنده یک فرصت جدید برای توسعه برنامه های کاربردی سیار می باشد و به دستگاه های سیار این امکان را می دهد تا پردازش های سنگین برنامه ها را به خارج از دستگاه و سمت سرور بسپارند که این امر صرفه جویی درهزینه، دردسترس بودن بالای منابع ومقیاس پذیری آسان آن منابع را موجب میشود.

 

ماشین های هوشمند نظیر تلفن همراه، تبلت ها و رایانه های قابل حمل به عنوان یکی از بخش های ضروری زندگی امروزه هستند و مناسب ترین راه جهت ایجاد ارتباط بدون محدودیت زمانی و مکانی می باشد؛ اما خود این سیستم ها محدودیت هایی نظیر طول عمرباتری، حافظه محدود و پهنای باند کم،دارند که  و مانعی بر سر راه کیفیت سرویس کاربران می باشد و با ظهور فناوری رایانش ابری درصد قابل توجهی از این مشکلات برطرف شده است.

در رایانش ابری سیار ذخیره سازی و پردازش داده ها در خارج از خود دستگاه انجام می شود و نتیجه آن در اختیار کاربران قرار می گیرد.

دو بخش اصلی در تعریف این مفهوم وجود دارد: مراکز داده(دیتاسنتر) و سروری که سرویس ارائه می دهد (ابر) گفته می شود و برنامه های کاربردی ( Application ) که در سیستم شما وجود دارد و سرویس ها را دریافت می کنند به مجموع این موارد پردازش ابری میگوییم

 

مزایای استفاده از پردازش ابری :

 

معایب استفاده از پردازش ابری :

بطور کلی  تحلیل گران دو ایراد را برای این روش بیان میکنند یکی اینکه اظهار میکنند استفاده از این روش ممکن است امنیت اطلاعات مارا به خطر بیاندازد اما بنظر بنده امنیت اطلاعات ما زمانی که آن ها را در کامپیوتر شخصی خود ذخیره کرده ایم پایین تر از زمانی است که روی فضای ابری ذخیره شده اند اولا بخاطر اینکه چون اطلاعات در سیستم شخصی ما ذخیره شده نمیتوانیم امنیتش را تضمین کنیم!همانطور که در مطلب خدمات مجازی رایگان؟ گفتم هیچکدام از اطلاعات ما در این دوره مخفی نیستند و کاملا قابل دسترسی هستند دوما اینکه شرکتی که مسئولیت نگهداری اطلاعات مارا برعهده میگیرد بیشتر از ما روی مراقبت از آن ها تلاش میکند چون مسئله اعتبار شرکتش در میان است.

ایراد دوم که به آن وارد میشود مسئله دسترسی به اینترنت است که مخصوصا درایران هزینه بالا با کیفیت و سرعت و پوشش کمتری دارد مثلا شما در جاده ای که پوشش اینترنت ندارد نمیتوانید به اطلاعات خود مثل عکس ها و موزیک ها و… دسترسی داشته یاشید!

 

نتیجه گیری :

با بررسی هایی که در مورد پردازش ابری انجام شد متوجه میشویم که استفاده از پردازش ابری مزایای عالی برای جامعه بشری دارد اگرچه کاربرد این تکنولوژی روز بروز درحال افزایش است و سودمندی فراوانی دارد اما معضلاتی با آن همراه است که حل این مشکلات به پیاده سازی بهتر و توسعه سریعتر آن کمک می کند.

اشتراک گذاری این مطلب
برچسب های پست:

نویسنده: محمد محمدی پور افخمی منتشر شده در تاریخ: ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ بروزرسانی در: ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ تعداد بازدید: ۴۴۶
ما آماده ارائه راه حل های دیجیتال خلاقانه و کارآمد برای کسب و کار آنلاین شما هستیم. تعهد ، خلاقیت و کارآمیخته با شور و شوق حاصلی جز یک اثر ماندگار برای شما و ما ندارد. علاوه بر جنبه های کاربر پسند بودن در حین طراحی رعایت اصول بهینه سازی سایت ساختار برای موتورهای جستجو اهمیت ویژه ای دارد که به آن نیز پرداخته ایم. منحصر به فرد بودن همراه با خلاقیت ، تجربه و دانش تضمین بالاترین کیفیت در کار ماست ..
عضویت در خبر نامه با عضویت در خبر نامه از خدمات جدید و تخفیف های ویژه مطلع شوید
کلیه حقوق سایت متعلق به محمد محمدی پور افخمی میباشد و کپی برداری مطالب با ذکر منبع آزاد است